98Blogs

مرجع بلاگر ایران - جدید ترین ها از وبلاگ های پارسی

به 98Blogs بزرگترین مرجع بلاگر ایرانی خوش آمدید!
هدف 98Blogs این است تا وبلاگ نویسان ایرانی بهتر دیده شوند و سریع تر پیشرفت کنند.

ثبت شکایت

question_answer چطور عمر مبل را بیشتر کنیم

نکات مهم در نگهداری از مبلمان

مبل شویی آرامش 

متخصص در شستشوی انواع مبلمان /تشک/خوشخواب/پشتی/و .

با بهترین مواد خارجی بدون آسیب به مبل

شستشو بصورت کاملا شرعی

شماره تماس 

09129278172

02136257399

با مدیریت اقلیمی

 

مبلمان دارای انواع مختلفی هستند و برای محیط‌های گوناگونی نظیر خانه، اداره، باغ، رستوران و. مورد استفاده قرار می‌گیرند اما اگر نگهداری از مبلمان به‌درستی صورت نگیرد شما مجبور خواهید شد هرسال آن‌ها را تعویض نمایید. در حالیکه در صورت نگهداری درست از جلا و زیبایی آن‌ها کاسته نخواهد شد و می‌توانند چندین سال مورداستفاده قرار گیرند. نگهداری از مبلمان برحسب مدل‌های آن‌ها متفاوت است اما اصولی وجود دارد که در صورت رعایت آن، هر نوع مبلمانی دور از آسیب خواهد ماند. مهم‌ترین نکات نگهداری از مبلمان عبارت‌اند از:

 گردگیری مداوم 

اولین نکته در نگهداری از مبلمان این است که آن‌ها را به‌طور مرتب گردگیری نمایید. تفاوتی ندارد که جنس مبلمان شما چیست. گردوخاک باعث آسیب به بافت پارچه مبل و تغییر رنگ آن خواهد شد. بنابراین بهتر است هفته‌ای یک‌بار مبلمان خود را گردگیری نمایید و بهترین روش گردگیری استفاده از جاروبرقی است. یا می‌توانید از دستمال‌های خشک استفاده نمایید. توجه داشته باشید که استفاده از دستمال مرطوب برای گردگیری باعث ایجاد لک در مبلمان می‌شود و در مواردی که جنس چوب مبل شما از مواد مرغوب نباشد رطوبت باعث پوسیدگی چوب خواهد شد.

مکان قرارگیری مبلمان 

نکته دیگر که در نگهداری از مبلمان باید به آن توجه داشت مکان قرارگیری مبلمان است، جنس مبلمان شما از هر نوعی باشد نباید آن را در مقابل تابش مستقیم نور خورشید قرار دهید؛ بنابراین اگر خانه شما نورگیر است مبلمان را کنار پنجره قرار ندهید چراکه نور خورشید باعث تغییر رنگ پارچه خواهد شد. همچنین نباید مبلمان را در مجاورت وسایل گرمایشی مانند بخاری، شوفاژ و رادیاتور قرار دهید. گرما باعث خشک شدن چوب مبل و در نهایت ترک و شکستگی چوب خواهد شد. همچنین سرمای زیاد نیز به بافت چوب آسیب می‌رساند. بنابراین باید مبلمان خود را در مکانی قرار دهید که در فصل گرما و سرما از سردی و گرمی زیاد دور باشد و در نگهداری از مبلمان چرمی بیشتر به این نکته توجه داشته باشید چراکه پارچه چرم حساس‌تر است و با سرما و گرما دچار ترک می‌شود.

ادامه مطلب

کلمات کلیدی: مبلمان ,نگهداری ,مبل ,باعث ,آسیب ,استفاده ,نگهداری از ,از مبلمان ,در نگهداری ,خواهد شد ,که در ,جنس مبلمان شما ,توجه داشته باشید

clear_all آخرین مطالب این وبلاگ

clear_all آخرین ارسال ها

keyboard_arrow_up